VIALLE - instalacje wtrysku gazu LPG w fazie ciekłej: LPi, LPdi, LPfi, LPdm

VIALLE LiquidSI

Ciekły wtrysk gazu do aut z pośrednim, wielopunktowym wtryskiem benzyny

     VIALLE LiquidSI to najbardziej zaawansowany technologicznie system do zasilania pojazdów gazem dostępny obecnie na rynku. Jest ona następcą instalacji ciekłego wtrysku gazu VIALLE LPi i późniejszej jej wersji VIALLE LPfi, które montowane są z powodzeniem od 1995 roku. Na bazie tego doświadczenia zrodziła się koncepcja instalacji ciekłego wtrysku gazu, która nie będzie miała wad poprzednika, a dodatkowo będzie oferowana w przystępnej cenie. Montaż tego systemu jest możliwy prawie do każdego silnika benzynowego z wtryskiem pośrednim (włącznie z silnikami turbo czy spełniającymi normy czystości spalin Euro5). Jest to wyjątkowa i opatentowana technologia dzięki której gaz LPG jest wtryskiwany w postaci ciekłej do kolektora dolotowego silnika. Tam ogrzewając się, gaz ten zwiększa swą objętość co skutkuje lepszym wypełnieniem paliwem każdego z cylindrów, a co za tym idzie poprawą mocy silnika. System VIALLE LiquidSI jest w pełni kontrolowany przez oryginalną jednostkę sterującą silnikiem, dzięki czemu wszelkie parametry fabryczne zostały zachowane. Dodatkowo pojazd mniej zanieczyszcza środowisko.

 

   VIALLE LiquidSI przełamuje stereotypy dotyczące instalacji gazowych VIALLE tzn.: drogo i skomplikowanie. Po długim okresie badań i testów okazało się, że porównywalną jakość można uzyskać w niższej cenie, a co nie jest bez znaczenia montaż nie musi być bardziej skomplikowany ani czasochłonny niż przy innych instalacjach gazowych. Osiągnięto to dzięki m.in.:

- zastosowaniu standardowego zbiornika pod wielozawór (stosowanego standardowo w Polsce),

- prostym i intuicyjnym programowaniu krok po kroku - autoadaptacji.


 

Montaż tej instalacji gazowej jest możliwy do aut od 3 do 8 cylindrów i dowolnej mocy silnika.
Z racji, że jest to instalacja uniwersalna do kompletacji zamówienia potrzebujemy:
- ilość cylindrów, moc auta (kW) i rodzaj zbiornika LPG.
 

DOBÓR WTRYSKIWACZY VIALLE


WTRYSKIWACZE II GENERACJI:

 WTRYSKIWACZE I GENERACJI:
kW / cylinder

   

    VIALLE LiquidSI w porównaniu do instalacji sekwencynego wtrysku gazu w fazie lotnej:

- nie traci mocy (a w niektórych momentach obrotowych nawet zyskuje),

- nie wymaga stosowania urządzeń lubryfikujących do aut które mogą mieć problemy z wypalaniem gniazd zaworowych (które i tak nie dają pewności bezpieczeństwa),
- nie ingeruje w układ chłodzenia auta (brak reduktora),
- nie jest wrażliwa na czynniki zewnętrzne tj.: wilgotność, temperatura, ciśnienie.
      Montaż holenderskiej instalacji ciekłego wtrysku gazu Vialle LiquidSI to wydatek od 4 800 PLN brutto (auto 4 cyl. moc do 190 kM).
W razie zainteresowania doradzimy autoryzowany serwis Vialle.WAŻNE!
AKCESORIA DODATKOWE

VIALLE zaleca stosowanie filtrów zewnętrznych z wkładem ceramicznym (wkręcanych na wlew gazu podczas tankowania). Dzięki takiemu rozwiązaniu filtrujemy gaz LPG (co bardzo istotne) zanim dostanie się do układu. Filtr zewnętrzny należy samodzielnie czyścić co 15 000 km lub raz w roku. W przypadku stwierdzenia zanieczyszczeń smolistych wymieniamy wkład filtra. Inwestycja niewielka, ale opłacalna. Chronimy w sposób bardziej kompleksowy kosztowne elementy instalacji Vialle (pompa i wtryskiwacze). 

 

LPfi