VIALLE - instalacje wtrysku gazu LPG w fazie ciekłej: LPi, LPdi, LPfi, LPdm

VIALLE LPdi

LISTA DOSTĘPNYCH APLIKACJI LPdi - sprawdź dostępność

Ciekły wtrysk gazu do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa

LPdi Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie system do zasilania pojazdów gazem dostępny na rynku. System LPdi działa na zasadzie wtrysku benzyny gdzie paliwo jest wtryskiwane bezpośrednio do komory spalania. Dzięki temu kultura pracy (parametry) silnika i właściwości jezdne pojazdu zasilanego gazem zostały zachowane bez zmian.
    Sercem instalacji VIALLE LPdi jest chroniony patentem moduł FSU (*moduł zmiany paliwa), który pozwala na płynne zmiany zasilania pomiędzy gazem a benzyną. Moduł ten kieruje wybrane paliwo do pompy wysokiego ciśnienia w silniku, która z kolei powoduje wzrost ciśnienia paliwa do ponad 100 bar tuż przed wprowadzeniem paliwa do komory spalania. Wyjątkowym rozwiązaniem w systemie VIALLE LPdi jest fakt, że rozruch auta następuje również na gazie. W każdej chwili kierowca ma oczywiście możliwość wyboru paliwa naciskając przycisk zamontowany w kabinie.
Silniki z wtryskiem bezpośrednim paliwa są stosowane przez większość producentów takich jak: Audi, VW, Skoda, Seat, Kia, Hyundai, BMW, Ford, Peugeot, Mercedes, Fiat, Toyota. Instalacja gazowa VIALLE LPdi pozwala na wykorzystanie oryginalnych cześci związanych z wtryskiem bezpośrednim zamontowanych fabrycznie w aucie w celu zasilania pojazdu gazem w fazie ciekłej. Ingerencja związana z montażem tej instalacji gazowej jest zatem minimalna. Wykorzystuje się w tym celu m.in.: pompę wysokiego ciśnienia, wtryskiwacze benzynowe, czujniki ciśnienia.
Wszystkie podzespoły są przetestowane i certyfikowane zgodnie z normą EC67-R01.

     NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE JEST TO INSTALACJA GAZOWA ŚCIŚLE DEDYKOWANA - dostępna jest ona tylko do niektórych modeli aut z listy aplikacji. Jeśli są Państwo zainteresowani montażem - zapraszamy na naszą strone główną tam można sprawdzić dostępność.
1) Jeśli auto znajduje się na naszej liście - chętnie doradzimy autoryzowany, sprawdzony zakład montażu. Cena montażu od 10 500 PLN brutto (w zależności od pojemności auta, wielkości zbiornika, itp.). Szczegóły w autoryzowanym zakładzie montażu.
2) Jeśli auta nie ma na naszej liście aplikacji oznacza to że NIE MOŻNA zamontować tej instalacji gazowej do danego auta. Nie mamy wiedzy kiedy poszczególne aplikacje będą dostępne. Prosimy sprawdzać cyklicznie (raz w miesiącu) listę aplikacji. 


   Fabryka VIALLE przeprowadza stale, na szeroką skalę testy nowopojawiających się silników z bezpośrednim wtryskiem. Badane są szczególnie te elementy, które adaptowane są do zasilania gazem LPG (tj.: wtryskiwacze benzynowe, pompa benzynowa wysokociśnieniowa). Trzeba pamiętać, że ich pierwotny producent (VW, FORD, itp) homologowałi te części jako elementy zasilania benzynowego - nie było mowy o zasilaniu gazem LPG. VIALLE aby myśleć o wprowadzeniu aplikacji gazowej do danego modelu, MUSI samodzielnie przetestować a w razie pozytywnych rezultatów oddać do niezależnych ośrodków certyfkacyjnych te elementy w celu uzyskania homologacji do zasilania gazem LPG. Potem pozostaje opracowanie aplikacji gazowej (soft) do danego modelu. Wszystko jest wielokrotnie sprawdzane i kontrolowane. Taki długotrwały i żmudny proces (nawet kilkanaście miesięcy) tylko w przypadku niektórych modeli kończy się sukcesem i możemy zobaczyć je na liście dostępnych aplikacji. Właściciele niektórych aut z silnikami z bezpośrednim wtryskiem benzyny (szczególnie tych starszych, już nieprodukowanych - których ilość na rynku maleje) mogą nigdy nie doczekać się instalacji gazowej (przy obecnym stanie techniki).

 

Zalety instalacji LPdi:

title